OBECNĚ O CHIPTUNINGU

Chiptuning (z anglického chip tuning) je způsob úpravy softwaru řídící jednotky motoru,obvykle za účelem zvýšení výkonu a/nebo snížení spotřeby u sériového motoru. Termín se využívá dosud, ačkoli se původně jednalo o systém výměny řídícího chipu v dobách, kdy se v automobilech používaly řídící jednotky s operační pamětí, kterou nebylo možné přeprogramovat (tzn. read only memory). V současnosti jsou vybaveny řídící jednotky programovatelnou pamětí a je tedy možné software přehrávat bez nutnosti letování chipu.

Řídící jednotka motoru (ECU) je malý počítač umístěný v automobilu, který řídí celý chod motoru. Pomocí čidel umístěných na motoru je schopna zaznamenávat aktuální údaje o rychlostech, teplotách, tlacích, otáčkách apod. a na základě těchto informací ovládat akční členy, jako je vstřikování paliva, ovládání turbodmychadla, atd. Součástí řídící jednotky motoru je software, který využívá datového vzoru pro chod motoru. Tento vzor obsahuje mapy, které za daných podmínek řídí výstupní parametry, které udávají výkon motoru.

Nejčastěji se chiptuning provádí na osobních automobilech s turbodmychadlem, kde je možné docílit výrazného nárůstu výkonu. Obecně lze ale úpravu provést na libovolném typu vozidla.

Motory jsou zpravidla konstruovány na vyšší výkon, než jaký udává výrobce a podle kterého jsou motory továrně nastaveny, neboť základním nastavením se dosahuje co nejvyššího výkonu při zachování co nejpřijatelnější spotřeby, a samozřejmě se liší dle typu automobilu.

CO SE PŘI ZVÝŠENÍ VÝKONU DĚJE

Díky tomu, že výrobci automobilů res. automobilky produkují motory pro různé trhy po celém světe, kde se výrazně liší podmínky pro provoz vozidel jako jsou emisní limity, typy a kvalita paliva a další parametry, proto jsou nuceni činit určité kompromisy ve výkonech motorů. Co to znamená v praxi? Zkonstruují jeden motor pro více trhů, který je poddimenzovaný a softwarově nastavený pro každý trh zvlášť tzn. že využívají max. 60-65% maximalní kapacity těchto motorů res. jejich konstručkních možností. Proto je možné provést úpravu pouze softwarovým navýšením bez snížení životnosti motoru.

V této době každý automobil je vybaven motorovou řídicí jednotkou, která se stará o celkový chod motoru. Zvýšení výkonu neboli optimalizace výkonu je navýšení parametrů, kterou jse nyní stávající pomocí sw úpravy řídicí jednotky motoru, kdy vlastně dojde k přeprogramování eprom paměti.

SW ÚPRAVOU SE OPTIMALIZUJE:

 • parametry vstřikování
 • poměr vzduchu a paliva
 • délka vstříku
 • tlak turba
 • množství paliva
 • omezovač kroutícího momentu

JAK PROBÍHÁ ÚPRAVA?

 • seznámení s upravovaným vozem
 • provedeme diagnostiku paměti závad vozu – součástí ceny není diagnostika paměti závad, kterou důsledně doporučujeme před úpravou provést
 • stáhneme původní sw a zazálohujeme
 • provedeme diagnostiku řidící jednotky
 • novou sw úpravu nahrajeme do vozidla
 • provedeme diagnostiku řidící jednotky
 • vyplníme certifkát
 • jizdní zkouška se zákazníkem
 • předání vozu zákazníkovi

 

PROČ CHIPTUNING OD OK CHIPu?

Garance nejnižší ceny

Jsme si jisti, že nabízíme nejlevnější úpravy v ČR a se všemi garancemi.

Nadstandardní záruky

Záruka na úpravu a na řídicí jednotku je pro nás samozřejmostí navíc s garancí STK a SME.

více informací

Mobilní chiptuning

Úpravu provedeme přímo u zákazníka (mobilní chiptuning) proto s naší službou odpadá nutnost cestovat nebo se objednávat na pobočky. Naše ceny jsou již konečné a dopravu k zákazníkovi již zahrnují.

Garance STK/SME

Naše úpravy splňují nové měření emisí a tudiž Vám garantujeme bezproblémovost na STK a SME.

více informací

Karta výhod

Jelikož OK CHIP.cz mobilní chiptuning s garancí se snaží přinášet vždy něco navíc rozhodli jsme se udělat pro naše zákazníky naši zákaznickou kartu, která vám přináší doživotní výhody ZDARMA v hodnotě několika tisíc korun. DOŽIVOTNÍ SLUŽBY MOŽNOST ČERPAT OPAKOVANĚ A KDYKOLIV BUDETE POTŘEBOVAT

více informací

Garance OK CHIP

Veškeré naše úpravy jsou optimalizovány na stávající komponenty ve voze tak, aby nedocházelo k jejich nadměrnému opotřebení.

více informací

PŘIPRAVUJEME ZÁPIS DO TP

I když s našimi úpravami nebudete mít nikdy problém na STK či SME připravujeme na rok 2018 možnost zápisu úprav do technického průkazu a to i zpětně. Předběžná cena této služby je vyčíslena na 4000,- Kč dle administrativní náročnosti.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Sepsali jsme nejčastější otázky a odpovědi pokládané našimi zákazníky: